Νέα του Εργαστηρίου

• από
  • 28/5/2024: Προσκεκλημένη ομιλία του Κ. Τάτση στο ερευνητικό σεμινάριο του Institute of Education του Dublin City University στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας. Τίτλος ομιλίας: Language and communication in the mathematics classroom.
  • 14/9/2021: Επίσκεψη αντιπροσωπείας από το Τμήμα Παιδαγωγικής (Institute of Pedagogy) του Πανεπιστημίου του Ζέσουφ της Πολωνίας (University of Rzeszow) και διεξαγωγή διεθνούς συνεδρίου εξ αποστάσεως στις εγκαταστάσεις του Εργαστηρίου με τίτλο Education – Technology – Information.

• 18/9/2019: Συμμετοχή του Κ. Τάτση ως προσκεκλημένου ομιλητή στο συνέδριο XXIX Szkoła Dydaktyki Matematyki (29th School of Didactics of Mathematics) στο Rzeszów της Πολωνίας. Τίτλος ομιλίας: Mathematics for the citizen of today and tomorrow: Some thoughts on the applicability of mathematics.